Nutriční terapie kardiovaskulárních onemocnění

Pokud máte jakýkoliv projev kardiovaskulárního onemocnění,

jako je třeba vysoký krevní tlak, ischemickou chorobu srdeční, ischemickou chorobu dolních končetin, jste po infarktu, po mozkové příhodě atd., rád bych Vám poradil toto:

  • Vaše onemocnění je velmi vážné, ale je řešitelné a ovlivnitelné. Zajímejte se o příčiny, které k tomuto onemocnění vedly právě u Vás a o potřebné změny ve Vašem způsobu života, nezávisle na farmakologické léčbě, kterou máte zavedenou!
  • Vaše onemocnění je podle stadia arteriosklerózy možné vyléčit, zlepšit nebo alespoň stabilizovat – změny je ale potřebné udělat na metabolické a buněčné úrovni.
  • Medicína Vám může farmakologicky (užíváním léků) jen ovlivnit doprovodné příznaky, jako třeba snížit tlak. Zavedením stentu či operačním bypassem Vám zachrání život krátkodobou opravou (dočasným zprůchodněním cévy). Nepovažujte ale užívání léků nebo operaci za léčení nebo vyléčení své nemoci, protože třeba infarkt není nemoc, je to důsledek arteriosklerózy a na tu léky neberete, protože neexistují. Arteriosklerózu můžeme ovlivnit jen úpravou stravování, způsobu myšlení a chování, eliminací stresu, negativity, omezením rizikových faktorů…)

Genetické dispozice hrají ve srovnání se špatným způsobem života mnohem menší roli, než si myslíte a vědní obor zvaný epigenetika dokazuje, že se genetické dispozice dají úpravou způsobu života „odklonit“ . Mohla by to pro Vás být pozitivní, dobrá zpráva.

Pokud budete chtít, rád Vám s tím vším pomůžu.